Drukarka HP LaserJet 1020

Drukarka HP LaserJet 1020 to popularne i BARDZO EKONOMICZNE w codziennej eksploatacji urządzenie które można bardzo często spotkać w biurach oraz domach. Drukarka HP LaserJet 1020 - o numerze katalogowym Producenta Q5911A - to czarno-biała drukarka oferująca możliwość wydruku

w rozdzielczości 600x600 dpi z technologią podwyższania rozdzielczości HP REt z prędkością 14 stron na minutę. Drukarka dość szybko się rozgrzewa po włączeniu i wydruk pierwszej strony jest możliwy już po 10 sekundach.


Drukarka posiada wbudowany ponik mieszczący 150 arkuszy papieru o gramaturze 75g/m2. Maksymalnie jest możliwość drukowania na tym urządzeniu na papierze o gramaturze do 163 g/m2 - wówczas papier powinien być ładowany do podajnika szczelinowego mieszczącego 10 arkuszy papieru. Wówczas podajnik ten posiada priorytet poboru papieru do drukowania.

Drukarka w trakcie drukowania jest średnio głośna - emituje 62 db, w stanie czuwania jest praktycznie niesłyszalna. Toner do drukarki hp laserjet 1020 to bardzo popularne na rynku kasety oznaczone przez Producenta jako HP 12A i posiadające kod Q2612A. Oryginalny toner HP 12A oferuje wydajność 2.000 stron A4 przy 5% pokrycia strony. Na rynku dostępne są zamienniki, które oferują wydajność do 4.000 stron.

Biorąc pod uwagę, iż koszt wydruku jednej strony z omawianej drukarki to ok. 1,2 grosza !!! - przy zastosowaniu dobrej jakości zamiennika - to można stwierdzić, iż jest to jedno z ekonomiczniejszych urządzeń na rynku tej klasy gody polecenie do zastosowań w biurze jak i w domu.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

Witamy!

Witamy wszystkich zainteresowanych tematyką związaną z szeroko pojętym drukowaniem. Znajdą tutaj Państwo informacje dotyczące drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych dostępnych na rynku oraz użytkowanych w biurach oraz domach a także o tonera i tuszach zarówno oryginalnych jaki i zamiennikach. 

Jeżeli ww. tematyka jest Państwu zanana, mają Państwo swoje doświadczenia i opinie wynikające z użytkowania drukarek, tonerów, tuszy - zapraszamy do współpracy.

Zespół oDrukowaniu.info