Zamiennik MLT-D101S ....

Opublikowano: sobota, 16, marzec 2013 Drukuj Email

Po długim okresie oczekiwania pojawiły się wreszcie na rynku zamienniki toneru Samsung MLT-D101S. Tonery te są stosowane w ekonomicznych (tanich w zakupie) czarno-białych drukarkach laserowych Samsung ML-2160, ML-2165, ML-2165W oraz urządzeniach wielofunkcyjnych Samsung SCX-3400, Samsung SCX-3405F, Samsung SCX-3405FW, Samsung SCX-3405W. Dlaczego te zamienniki były tak oczekiwane ?

Odpowiedź jest raczej prosta: gdyż oryginalny toner firmy Samsung w cenie jest zbliżony do ceny drukarki ML-2160 ! Bardzo często użytkownicy wymienionych na wstępie drukarek po wyczerpaniu startowego toneru dostarczanego wraz z drukarką, który wystarczał na ok. 700 stron byli bardzo nie mile zaskoczeni gdy, byli zmuszeniu do wydania w zależności od miejsca zakupu od 220 do 300 zł na nowy toner.

Przez pewien okres czasu pojawiały się próby z lepszym lub gorszym skutkiem regeneracji toneru MLT-D101S poprzez zasypanie go nowym proszkiem ale pozostawała kwestia chipu, który jest zainstalowany w omawianym tonerze i którego obecność zapewnia poprawną współpracę toneru i drukarki. W tym zakresie były różne rozwiązania jednakże adresowane do użytkowników z zacięciem hobbistycznym z zakresu elektroniki i informatyki.Toner MLT-D101S zamiennik

Pojawienie się NOWYCH (nie regenerowanych), w pełni funkcjonalnych zamienników znacząco uprościło życie. Toner MLT-D101S - zamiennik obecnie jest tańszy o ok. 40-50% od toneru oferowanego przez Producenta drukarek, posiada wydajność ok. 1.5000 stron A4 (przy 5% pokrycia strony) - czyli taką samą jak toner oryginalny oraz po zainstalowaniu w drukarce jest gotów do drukowania - nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów ze strony użytkowania. Ponadto np. Zamiennik MLT-D101S marki JetWorld posiadają chipy odporne na aktualizację oprogramowania drukarki, która to operacja potrafiła skutecznie wyeliminować zamienniki posiadające chipy nie odporne na aktualizację. W ofercie są także dostępne produkty oferowane pod innymi markami - przykład oferty wraz z cenami jest dostępny tutaj.
W codziennym użytkowaniu zamienników MLT-D101S marki JetWorld w subiektywnej ocenie nie stwierdziliśmy różnic ani w jakości wydruku, ani w wydajności, anie w pokryciu czernią. Więc jest to może dobra alternatywa ...

 

Zamiennik dostępny jest w dobrych sklepach internetowych:

Odsłony: 7801

Komentarze 

+1 # Tomek 2013-10-02 20:49
Bardzo doby zamiennik. Używam i "0" problemów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Max 2016-02-20 23:41
Korzystałem z kilku zamienników do moje drukarki ML2165 i ten spisuje się najlepiej. Miałem i tańsze i droższe ale zostaję przy tym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

Wszystkie zastrzeżone nazwy i znaki towarowe stanowią odpowiednio własność ich właścicieli,
wymienione są jedynie w celu określenia kompatybilności wyrobów z różnymi urządzeniami.