Bądź EKO z Asarto

Kategoria: Producenci Opublikowano: czwartek, 17, maj 2018 Drukuj Email

Świadome ekologicznie firmy biorą odpowiedzialność za stan przyrody. Taką postawę przejawia Asarto  (www.asarto.pl) - w procesie produkcji używa materiałów z recyklingu oraz komponentów biodegradowalnych. Prowadzi też darmową utylizację swoich produktów https://www.asarto.pl/gwarancja.html .

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń jakie niesie ze sobą wyrzucanie zużytych tuszów i tonerów do zwykłego kosza na śmieci. Tymczasem zużyte wkłady, a ściślej, ich obudowy zrobione są ze sztucznych tworzyw, a więc proces ich rozkładu zajmuje kilkaset lat!

Szacuje się, że nawet 75% zużytych tonerów i kartridży jest wyrzucanych do śmieci. Zawierają one łatwo wydostające się na zewnątrz resztki proszku i tuszu- które mogą być szkodliwe, gdy nie są poddane właściwej utylizacji. Rocznie w Polsce sprzedawanych jest ok 4 milionów różnego rodzaju wkładów do drukarek. Biorąc pod uwagę, że tylko 15% jest utylizowanych, aż strach pomyśleć ile z nich ląduje na wysypiskach.


Ekologia druku, to również racjonalne gospodarowanie papierem. W środowisku biurowym papier jest jednym z najpopularniejszych nośników informacji. Ograniczenie zużywania tego zasobu oprócz korzyści ekologicznych przyniesie również zauważalne korzyści finansowe (według KPMG w ciągu roku przeciętny pracownik drukuje aż 8 tysięcy stron).

Adresy biur firmy Polcan, do których można dostarczyć zużyte opakowania po produktach Asarto, w celu darmowej utylizacji, znajdziesz tu:https://www.asarto.pl/gwarancja.html
Czy wiesz, że oddając zużyte tusze, czy tonery do utylizacji otrzymuje się Kartę Przekazania Odpadu? Dokument ten poświadcza, że firma działa zgodnie z prawem, na wypadek kontroli Urzędu Ochrony Środowiska.


Oddając puste pojemniki po produktach Asarto, jeśli chcesz, otrzymasz Kartę Przekazania Odpadu. Wystarczy, ze załączysz do zużytych tuszów/ tonerów Formularz przekazania odpadów. Możesz go pobrać tu: https://www.asarto.pl/centrum-komunikacji/pobierz.html

Tusze i tonery marki ASARTO można kupić np. w sklepie internetowym ProfiBiuro.plPamiętaj, oddając zużyte tusze i tonery do utylizacji, dbasz o środowisko.

 

Odsłony: 1835

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

Wszystkie zastrzeżone nazwy i znaki towarowe stanowią odpowiednio własność ich właścicieli,
wymienione są jedynie w celu określenia kompatybilności wyrobów z różnymi urządzeniami.