Drukarka Ricoh SP 100

Ricoh SP100Ricoh SP 100 to kompaktowa, czarno-biała drukarka i ekonomiczna drukarka do zastosowań biznesowych jak i domowych, gdzie miesięcznie wykonywanych jest do 10.000 stron wydruków. Drukarka ta oferuje wydajność wydruku 13 stron na minutę - przy druku ciągłym. Pozwala uzyskać wydruki o maksymalnej rozdzielczości 1200 x 600 dpi. Drukarka do komunikacji z komputerem wyposażona jest w złącze USB 2.0 oraz posiada standardowo zainstalowaną pamięć 16 MB.

Drukarka Ricoh SP 100 gotowa jest do wydruku po 13 sekundach od włączenia. Urządzenie nie posiada wbudowanego wentylatora co czynią ją praktycznie niesłyszalną w trybie czuwania.

Drukarka jest oferowana w następujących wersjach:
- SP 100e/SP - wersja podstawowa,
- SP 100 SU - urządzenie wyposażone w kolorowy skaner o rozdzielczości 600 x 600 dpi umożliwiającym wykorzystanie urządzenia także jako kopiarki.
- SP 100 SF  - urządzenie wyposażone w kolorowy skaner oraz moduł faxu - umożliwiającym wykorzystanie urządzenia także jako kopiarki.

W wyżej omawianej drukarce stosowany jest toner Ricoh 407166 umożliwiający wydrukowanie ok. 1.200 stron A4 przy 5% pokrycia strony. W sprzedaży jest także dostępny bardzo dobrej jakości toner zamiennik do Ricoh SP100 marki JetWorld

Drukarka Ricoh SP 100 to urządzenie godne polecenie zarówno użytkownikom domowym jak i do zastosowań biurowych, gdzie oprócz wysokie jakości wydruków ważny jest elegancki wygląd oraz niewielkie wymiary.

 

Komentarze  

0 # Aleks 2013-12-11 23:46
Fajna drukarka i dobrze się spisuje ale ma drogie tonery. Dorze, że pojawiły się zamienniki bo mogło by być bankructwo :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież

Witamy!

Witamy wszystkich zainteresowanych tematyką związaną z szeroko pojętym drukowaniem. Znajdą tutaj Państwo informacje dotyczące drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych dostępnych na rynku oraz użytkowanych w biurach oraz domach a także o tonera i tuszach zarówno oryginalnych jaki i zamiennikach. 

Jeżeli ww. tematyka jest Państwu zanana, mają Państwo swoje doświadczenia i opinie wynikające z użytkowania drukarek, tonerów, tuszy - zapraszamy do współpracy.

Zespół oDrukowaniu.info